Iskolánk
Iskolánk

Barcsi Arany János Általános Iskola

7570 Barcs, Hősök tere 6.

Boldog Gyerekeket a Boldog Iskolába!

HURRRRRRÁ!!!!!!!!!!
Iskolánk elnyerte a Boldog Iskola címet a 2019/2020-as tanévre.

Jobb Veled a Világ!

Ebben a tanévben tehetségkutató versenyek, ingyenes koncertek ,izgalmas pályázati lehetőségek várnak rátok! Vidám, derűs boldogságórákon és jótékonysági kampányokon vehettek részt.

A Boldog Óvoda és Iskola pályázat célja: a pozitív pszichológia kutatásainak eredményeire építve és annak módszereit alkalmazva az óvodai, alsós, felsős és közép szintjén tanulók csoportosan és egyénileg ismerjék meg a boldogság fő összetevőit. Mindeközben olyan gyakorlatok elvégzésére inspiráljuk őket, amelyek – a boldogságkutatók tapasztalatai alapján – hozzájárulnak a gyerekek boldogságszintjének növekedéséhez.

Az eredmény: optimista, magabiztos és kitartó óvodások és iskolások, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.

Milyen programok és lehetőségek várnak a Boldog Óvoda és Iskola hálózathoz csatlakozó intézményekre a 2019/20-as tanévben?

Amit minden, újonnan csatlakozó intézmény ajándékba kap az alapítványtól:

• Szakmai felkészítő csomag.
  • Intézményenként egy pedagógus részvételi lehetősége a 30 órás akkreditált képzésünkön, térítésmentesen.*

Programok, lehetőségek a 2019/20-as tanév során:

• A „Fogadj örökbe egy Boldog Óvodát vagy Iskolát” programban való részvétel lehetősége az intézmények számára.
  • Kiegészítő szakmai anyagok a Boldogságóra program módszertanához, amelyeket bármely más tantárgy tanítása során fel lehet használni.
  • Nyílt szakmai napok országszerte, melyeken a boldogságórás pedagógusok ingyenesen vehetnek részt.
  • Jobb Veled a Világ! Tehetségkutató rendezvény a gyerekeknek.
  • Jobb Veled a Világ Tábor a tanév során legaktívabb, legkreatívabb és legügyesebb csoportjai számára.
  • Országos ingyenes gyerekkoncertek a gyerekeknek.
  • Egyéb izgalmas pályázati lehetőségek a gyerekek számára (rajzpályázat, dalíró pályázat, stb.).
  • Közös, jótékonysági kampány szervezése.
  • „A hónap pedagógusa” és „A hónap csoportja” elismerés elnyerésének lehetősége minden hónapban azok számára, akik beszámolót töltenek fel a boldogságórás élményeikről.

*A támogatott képzéseket vidéki helyszíneken, adott időpontokban hirdetjük meg, így a lehetőség akkor adott, ha a meghirdetett képzések valamelyikén az intézmény egy pedagógusa részt tud venni.