Iskolánk
Iskolánk

Barcsi Arany János Általános Iskola

7570 Barcs, Hősök tere 6.

NTP –INNOV – 21 „Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása”

Projektvezető: Szikinger Józsefné

"„Játszva leszel okosabb!” című pályázat a Támogatáskezelő döntése alapján 1 395 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült. A program célja az 5. évfolyamon, az egész tanéven átívelő, a tanulás tanulását támogató interaktív játékközpontú eszközöket alkalmazó foglalkozások megvalósítása, valamint innovatív környezet kialakítása volt. A játékok központi szerepet kaptak a foglalkozásokon, mivel azok komplex módon fejlesztették a gyermekek személyiségét. A programba bevont pedagógusokkal együtt, arra törekedtünk, hogy a foglalkozásokon az ismeretek átadása mellett, interaktív módszerekkel „tanítsuk” meg a diákokat magas szinten gondolkodni, szeretni a tanulást és örömöt találni a tanulásban és az alkotásokban. A pályázat megvalósítása során az 5. évfolyam tanuló gyerekek megismerkedhettek az intézményben meglévő fejlesztő eszközökkel. A 47 tanuló a matematika és a magyar tantárgyakhoz kapcsolódó játékokkal ismerkedhettek meg. A programban 5 pedagógus vett részt, a projektvezetőjeként jómagam, valamint a tantárgyakat tanítók: Horváth Márta, Molnárné Bánfai Tímea a matematika tehetségterületen, Csábrákiné Bátori Krisztina és Kájzer – Paizs Mariann a magyar nyelvi tehetségterületen szervezte meg a több mint 60 órás tanórán kívüli foglalkozásokat. A pályázatból lehetőségünk volt egy interaktív tábla és egy asztali projektor beszerzésére is, amelyet az 5. az osztályban szereltek fel.

A pályázatban vállasztani kellett a kötelezően ajánlott tevékenységek közül kettőt. Az egyik egy tanulmányi út megszervezése volt. Zalaszabarba mentünk el, ahol a Zobori Élményparkban töltöttünk el egy napot, ebédet is kaptak a gyerekek. kb. 10 000Ft/fő volt a költsége kirándulásnak. A kirándulás teljes költségét a pályázatból fedeztük. A másik tevékenység a program zárásaként a „Családi nap” megszervezése volt, ahol a szülők is megismerkedhettek a fejlesztő eszközökkel, illetve vendégül láttuk őket és a gyerekeket is.

... és újra sikerült!

"Tisztelt Pályázó!

Örömmel értesítem, hogy a Miniszterelnökség Családokért Felelős Tárcanélküli Miniszter megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett, "Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása" című, NTP-INNOV-21 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott „Játszva leszel okosabb!”" című pályázata a Támogató döntése alapján 1 395 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesül."

A programban az Arany János Általános Iskola 47 ötödikes tanulója és 5 pedagógusa vesz részt.